Květen 2011

Toskánsko

27. května 2011 v 20:55 | Pharlap |  Deníček ranche
Odjíždím do Toskánska, zítra, a zítra mámt aky MČR, tak držte palce, ale hlavně:
Budu tam do čtvrtka, a přednastavovat se mi fáákt nechce, takže se omlouvám, nebudu tu ;)

Holky to určitě zvládnou, teďkonc to mám totálně debilně, protože nemám ani minutku času pro něco jinýho, a takže to máme spíš na dálku, telefonní... Je mi to líto, ale je to tak, bohužel. Snažím se to spravit!

Brouci moji, Arrive-Derci, Au-Revoir, Bye Bye, Mějte se, zdar a pacpusu

- Phárinka *MuCQuÍíkKCK*


Edice citátů 3

27. května 2011 v 20:49 | Pharlap |  Fotopříběhy

Láska

Nenávidíte-li mě, těší mne to stejně, jako byste mě milovali, neboť je to důkaz toho, že nejsem lhostejný vašemu srdci. - Théodore de Baneville

První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo. - Emile Zola

John Lennon

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij.

Edice citátů 2

25. května 2011 v 19:05 | Pharlap |  Deníček ranche

Pokráčko o životě

Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut. - Sofoklés

Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život! - Jan Werich

Někdy i žít je statečným činem. - Seneca

Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli. - Albert Einstein

John Lennon

Tohle je jeho nejnádhernější citát, pro mě nejnádhernější na světě, tak si ho vychutnejte ;)

Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.


Edice citátů, protože mě to baví

24. května 2011 v 15:05 | Pharlap |  Deníček ranche
Ano, baví mě to, ranch miluju ale tohleto je taky trochu něco jiného, všude jen o rančích, tak chvilku zavřete oči, pusťe si příjemnou hudbu a budu sem vkládat různě citáty. Ale zdroj Vám neřeknu, abyste se těšili na příští :P Možná to bude lehce depresivní, ale mám špatnou náladu, proto stáhnu všechny s sebou!!! :D

Citáty o životě

Každý den je jen 1 za život. - Neznámý autor
Tohle je svatá pravda. Proto ho nikdy nesmíte zahodit a žijte ho naplno. Dyť je naposledy ve Vašem životě.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene. - Honoré de Balzac

Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život. - Čínské přísloví

Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. - Elbert Hubbart

V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu. - Marcel Pagnol

John Lennon

Tenhle člověk má nejkrásnější citáty na celém světě, proto tu u každé epizody přidám 1.

Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.

Hlášení

20. května 2011 v 23:47 | Pharlap |  Deníček ranche
Janě Š. se moc omlouvám, fotky sem nejdou vložit, takže hodnocení ;)

10,5/20
Jani, fotka z výběhu v zimě je operně zaostřená, a to pozadí když jedu od leva - super, super, kůň, a barák - velká škoda, ale chápu, že je těžké nemít v pozadí barák, když se nejde někam úplně na louku, a přeci - může to být Váš ranch s autem, kterým vozíte koně ;) :D Jenom, příště je dobré, aby z koně "nečouhal" strom ;)
Fotka při drezuře mě zklamala - bohužel. Skříň působí až moc jako skříň, jako jízdárna moc ne, protože se nahoře leskne. Byla by fakt dobrá nebýt té skříně, což je bohužel ale podstatná věc. Jinak zaostřené jsou obě fotky úžasně, opravdu škoda. Ale jsou pěkně zachycené ;)
Celkově, příště stromy nečouhají z koně a jízdárnu zkus trošku ještě jinak s pozadím ;) Ale fotky jsou to velmi pěkné. J

CBG Dressage

11. května 2011 v 20:36 | Pharlap |  Soutěže

Omlouvám se za velikost fotek, ale blog blbne a nechce mi to zmenšit. TAK A JE TO TADY! Boj byl opravdu veliký, a to bodování - bude hodně míst na stejné úrovni, já to prostě nedokázala16,4/20 HORS A TEMPLADO
Hors pochopila (není jediná, to ne) mé žádosti, a myslím, že fotky vypadají naprosto skvěle! Fotka při drezuře je perfektní, diváci vzadu, písmenka, Templ si to očividně vychutnává a fotka ve výběhu s ostatními koňmi je taky velmi dobrá!
Vytkla bych lehce přesvětlené, až trošku "matné" fotky od sluníčka, ale počasí neporučíš, že? Dále, fotka ve výběhu, koně v pozadí by mohli být dál od Templada, aby to vyniklo. Super!

15,4/20 - LIŠKA
Liští, fotky jsou to vážně moc krásné! Tvůj styl je takový jednoduchý, upřímný a jemňoučký, to je krásné. Fotka u výběhu - zase, myslím že už to tu někde bylo - kamenům bych se vyhnula. Fotka je to nádherná, ale Cyprus má asi nějak spřáhnuté ruce s kamzíkem, že ve výběhu skotačí na kamenech. Jako fotka ne z výběhu je skvělá.
Fotka při drezuře - je perfektně zaostřená, stejně jako ta z výběhu, a písek - super! Plot nebo jak tomu mám říkat (vypadlo mi to :D) - super, působí pocit opravdové jízdárny, a stromy v pozadí, až černé, jsou taky moooc super!
Můžeš být na tvůj výkon náležitě hrdá, jsou to fotky fakt ohromné!

15,3/20
Omlouvám se Stýp, ohodnotím zítra ;)
16,7/20 - SII
Sii, fotka v ohradě je úžasná! Správněs pochytila zadání, a koně v pozadí - super! Ohrada - bezvadný! Vážně jsem z téhle fotky unešená, reálná a nádherná fotka. Skvěle zaostřená a básnit bych o ní mohla klidně až to skonání světa :D
Naopak fotka z jízdárny mě lehce zklamala. Nebýt toho pozadí, je ženiální stejně jako ta ve výběhu, ale bohužel je až příliš matné, aby vypadalo reálně. Jinak písek na jízdárně - bezvadný! Písmenka ohrádka - naprosto super! Nádherně jim to spolu sluší, jsou operně sladění a ještě víc mě dostává detail 15 na uzdečce.
Sii, tvůj výkon je perfektní, elegantní a Umík si vedl fakt skvěle.

No vidíte jak je to obrovký ... se omlouvám Bebet :D


15,2/20 - BEBETKA
Bebet, fotka ve výběhu mi vyrazila dech! Je to fakt strašně super fotka, jezdec hladí koně, pes věrně sedí u nohy páníčka a koník poslušně u ohrady se nechává hladit. To je přesně to, co jsem po Vás chtěla! Pěknou, "dramatickou" situaci, kde zapojíte všechno, horizont je velmi dobrý, pozadí je skvěle zelené, ta fotka je doopravdy HODNĚ reálná, když se na ní nesoustředíš, vypadá úplně jako reálná a tráva přesně do velikosti. Vážně, opravdu Super! (Jenom, dejme tomu že ty místa, kde je na zemi jenom dřevíčko, tak tam nahoře je jemný elektrický ohradník, který není vidět :D)
U druhé - to mě hrozně zamrzelo, protože ta první je fakt skvělá. Toho nadhledu je škoda, ale myslím, že ten by nevadil zas až tolik, ale vadí mi, že je taková nemastná neslaná… Moc bych z toho drezuru nevyčetla, ten mold to zachraňuje. Je to ale pěkná fotka, pozadí pěkně rozmazané, a zaostřená dobře. Třeba písmenka, nebo ohrádka by to opravdu hodně okořenila. Fakt velká škoda ;)
Myslím ale, že na sebe můžeš být hodně pyšná ;) a za tu první fotku přímo v nebesích ;)

18,3/20 - KONÍK
Tak, tohle byli opravdu profi fotky. Při drezuře je nádherné rozmazané pozadí a popředí, nádherně zaostřeno a pozadí je výborně zvoleno, aby bylo do velikosti. Ohrádka - super! Tato fotka mě fakt okouzlila, je úžasná. Fotka ve výběhu mi spíš připadá jako fotka "v terénu", ale to nevadí, Rond Noire má asi vlohy kamzíka :D Je ale taky velmi zajímavě zaostřená jen na hlavu koně, a pozadí taky svěle zvoleno, zeleň, super.
Příště bych u té druhé fotky vynechala prostředí skály, nevypadá totiž jako fotka z výběhu, ale jinak vážně bezvadný!

18/20
Omlouvám se, tohle ohodnotím nazítra ;) Jinak RSP Figaro od Silvery! Ale opět - kámen ve výběhu, vyhnout se tomu obloukem propříště ;)14,9/20
Wella a její SR Ravel - také dohodnotím zítra ;) Ale fotky mě velice mile překvapily, jsou takové opravdu miloučké, ale detailně dohodnotím zítra ;)

15/20
Obě fotky jsou nadprůměrné, takové bych řekla, že vůbec ne nejhorší, ale bohužel ne nejlepší, takový zlatý střed, který je však velmi důležitý!
První fotka - u té první prostředí na stole vůbec nevadí, spíš naopak - pomohlo vytvořit tu ohrádku, a květináče vzadu to ještě dolazují, super! Chápu, že se ti na krásný stůl nechtělo sypat piliny, ale myslím že to by bylo pak ještě dokonalejší, ale to už jsou věci trochu navíc. Zaostřená skvěle, pozadí - zeleň různorodá, to je strašně super! Horizont pod koněm, taky úžasně! Fotka z "výběhu" je taky velmi dobře zaostřená, ale tady u výběhu je to těžší se stolem, poněvadž jak se leskne, tak to nepůsobí jako tráva. Kdyby se to ještě trochu promyslelo, anebo s velkou představivostí by to mohlo být, jakože Winters je ve vodě. Pozadí je stejně jako u první fotky super! U obou bych vytkla, že jsou přesvětlené, ale jak už jsem psala holkám nějakým, počasí neporučíš a květen je velmi slunečný.
Myslím, že můžeš být velmi spokojená za svůj výkon! U první by možná ještě fakt hodně pomohlo, kdybys tam dala písmenko, ale květináče nevadí ;) (jenom poznámka - Winters musí být velký šikula, když začne ustupovat těsně před okrajem, že to vytočí! Je na něm vidět, že ho to baví. Jen tak dál!
Ještě něco - moc se mi líbí detaily, jak má Katie napnuté otěže a nohy ve třmenech na špíčce a ve správné poloze, tu práci oceňuju!

CBG Drezura

7. května 2011 v 11:03 | Pharlap |  Soutěže
Zatím mi přišly přihlášky + fotky od:

Sii
Steeple
Wella
Horseen
Koník
Silvera - prosím, pošli mi fotky + přihlášku ještě jednou, seklo se mi to všechno a neuložilo :'(
Liška
Bebet
Adéla - fotky! Ještě fotečky! Zapomněla jsi přidat fotky :D
Jana Š.
Kiiki

Když Vám neodpovím na mail, neznamená, že fotky nepřišly, jenom jsem prostě líná, ok? :D

Horseen (omlouvám se, dyžtak si to patentuj ;D ) udělala se sakem úplně promakanou věc, ve Photoshopu to sako přebarvila na černé. Je to taky jedna z možností, tak pro inspiraci ;)

Začínám hodnotit, bude to fakt strašně těžký, a když dostanete např. (kecám) 10/20, tak to vůbec nevadí, protože tady je konkurence fakt obrovská a všechny fotky jsou nadprůměrné, byť i jen lehce, tak prostě nadprůměrné ;) Holky, snažte se to tu číst, jsou tu malá nepříjemná nedorozumění, jako například u Ády ;)

Holky, řekněte jestli už chcete sem dát fotky, ikdyž ještě nejsme kompletní, je to na Vás ;)

Submarine no.76

3. května 2011 v 20:30 | Pharlap |  Co se děje ve světe Breyer?
Chci V8m oznámit, že jsem založila stránku, která se věnuje mým SCH koníkům. Budu ráda, když tam čas od času mrknete, i jenom koutkem oka, je to takové roztomilé, myslím si, že si to zaslouží.


Je to na webnode.cz, mám hho hrozně ráda, přijde mi daleko lepší než blog.cz. takže tam udělám druhou stránku SFR a třetí stránku, ve které bude jenom S/Dlist od SCH i od BH. Tady to samozřejmě nechám ;)

Taky jsem chtěla oznámit, že všechno půjde pod záštitou J.U.S.T, komplexu ranchů, který vedu JÁ, Pharlap ;D.

Just mi přijde jednoduchý, jasný, svěží, a je to přesně to, co já potřebuju. :)

Jinak, náš Gamin se bude jmenovat ještě jinak: Son Rien (Jeho Nic) (Jako je "Můj Klučina", tak tam musím dát "Jeho něco"), s přezdívkou Ryen (Rájen).

CBG - Pro klid Vašich duší

2. května 2011 v 15:16 | Pharlap |  Soutěže
Takže, jenom Vám tu zopakuju, stručně, jasně, jednoduše, dyžtak se nebojte se mě na COKOLIV zeptat, budu aktualizovat seznam těch, kteří poslali mail ;)

PŘIHLÁŠKA
Jméno koně:
Věk:
Plemeno:
Jméno jezdce:
Nickname majitele:
Disciplína:
Všemu chápu:
+ Fotky + PP


FOTO
Vyfotíte 2 fotky http://safire.blog.cz/1101/cbg-dressage-rules-2011 , jednu při drezuře, druhou ve výběhu. Tady http://safire.blog.cz/1011/cbg-2011-hot-shots máte typy k fotkám koní.

KONÍK
Kůň bude http://safire.blog.cz/1101/cbg-dressage-horse , takhle, a na jízdárně, samozřejmě hodně pomůže když bude obdélník, a s pozadím si hlavu taky lámat můžete, můžou tam být jezci, jak se dívají, jak Váš kůň jede, při fotce v ohradě ať je kůň úplně volně, u něj se můžou pást ostatní.

JEZDEC
http://safire.blog.cz/1101/cbg-dressage-rider až na to, že ty rajtky můžou být béžové či prostě světlé, a sako prostě tmavé ;) Nebojte, a na fotkách u ohrady samozřejmě může/nemusí být vzádu za plotem, fantazii se meze nekladou ;)

A bude se hodnotit:
1. Fotky mi pošlete spolu s přihláškou na p-lap@seznam.cz
2. Hodnotit fotky budu já a nevím jestli i někdo další, ale maximum bude 20, a každý dostane určitý počet bodů, kolik zaslouží ;)
3. Na první fotce kůň musí být zaznamenán při úloze, tzn. S jezdcem a plnou výbavou. Ovšem, když je člověk tvůrčí, a zapojí např. "Když se něco nepovede", určitě se fotka počítá taky.
4. Fotky prosím jen dobré kvality, splňující zadané úkoly.
5. Kůň nesmí být hříbě, a musí mít vhodné plemeno pro drezuru
6. Hodně štěstí při focení, čas od 4.5. 2011 do 8.5. 2011 :)
Je to primitivní a úplně vpohodě.
REKAPITULACE - Fotka při drezuře + fotka ve výběhu. V pozadí můžou být koně i jezdci. Výbava je povinná ;)
Bude to vklidu, hlavně žádný stres, někdy si udělejte volnou chvilku a vyběhněte ven, o víkendu (tenhle víkend) to je nejklidnější, tak buďte hrozně vklidu.
Tím heslem se fakt řiďte - Gól je perfektnost. Vítězství je pouze "cena útěchy", lépe řečeno, Vítězství je pouze doplněk.
© Seven-leg Filly Ranch, Pharlap 2010,
veškerý obsah majitelky tohoto blogu podléhá autorským právům, proto nedoporučujeme kopírovat.